Ekoláska.cz je ve výstavbě. Xylitol a xylitolové produkty prosím objednávejte na www.XLEAR.eu

Bezlepkové bábovičky z kysané smetany bez cukru

Bezlepkové bábovičky z kysané smetany bez cukru

Naďa z našeho XyloSweetu (100% xylitol farmaceutické kvality) upekla fantastické babovičky. A jak to dopadlo?

Od známých jsem dozvěděla o xylitolu, který má méně kalorií než cukr (o 40%) a zároveň je bez pachuti, chtěla jsem si ho v pečení vyzkoušet. Zajímalo mě, jestli už tak ztížené podmínky pečení bez lepku budou nějak umocněny použitím jiného sladidla než cukru. Med nebo sirupy například mění konzistenci těsta. Ale xylitol je sypký a práškový a nic takového jsem u něj nezaznamenala. Choval se zkrátka jako běžný cukr, dokonce bych řekla, že ve fázi přidávání vejce do másla utřeného s xylitolem pomáhal jednotlivé složky lépe spojit. Když xylitol ochutnáte jen tak, je na jazyku chladivý, ale ve finále po upečení v bábovce nevnímáte nic nezvyklého, jen sladkost, jako kdybyste použili cukr.

Původní recept na bábovku z kysané smetany jsem našla na blogu www.oneperfectbite.blogspot.com a od toho jsem se odpíchla, ale zároveň jsem se držela české klasiky – tedy mramorové varianty. Protože se jedná o americký blog, míry jsou v hrníčkách a ne gramech.

  • 60 g másla pokojové teploty
  • ½ čálku xylitolu
  • 1 vejce pokojové teploty
  • 1 lžička vanilkové esence
  • 1 šálek bezlepkové mouky (použila jsem směs rýžové, pohankové a kokosové kombinované s kupovanou směsí od Dove Farm. Protože kupovaná směs mi přijde hodně škrobová, je zastoupená asi tak jednou čtvrtinou z celkového množství)
  • ½ lžičky sody
  • ½ lžičky bezlepkového prášku do pečiva
  • špetka soli
  • 2/3 šálku kysané smetany (kysaná smetana s vyšším obsahem tuku dá bábovkám krémovější, smetanovější chuť. Smetana s nižším obsahem tuku bude mít méně kalorií)
  • Podle preferencí kakao, kokos, maliny

Bábovka bez lepku a bez cukru

Z tohoto množství upečeme přibližně 8 malých báboviček. Pokud bychom chtěli upéct klasickou velkou bábovku, je třeba množství všech ingrediencí ztrojnásobit.

Troubu předtopíme na 180 °C a připravíme si silikonové formy na bábovičky. Do mísy prosijeme mouky, sodu, prášek do pečiva a sůl a vše dobře promícháme.

V jiné míse utřeme máslo s xylitolem a vanilkovou esencí do pěny. Po částech k němu přidáme vejce a třeme, dokud se vše nespojí a směs není nadýchaná a krémová.

K máslové směsi po částech přidáme smíchané suché ingredience a kysanou smetanu a vše dobře zapracujeme, dokud směs není hladká.

Pokud chceme mramorovou bábovku, tak v této fázi část těsta oddělíme a přidáme k němu kakao dle chuti. Čím více kakaa dáme, tím bude směs jednak hustší a druhak se potlačí sladkost a zvýrazní hořkost kakaa. Do světlé části je možné přidat kokos, který zase zvýrazní chuť kokosové mouky, pokud jsme ji použili. V případě, že chceme bábovky s malinami, přidáme omyté a okapané maliny do těsta na závěr a jemně promícháme, abychom je neponičili.

Formy na bábovičky plníme těstem do výše přibližně dvou třetin. V případě mramorových báboviček střídáme světlé a tmavé těsto a na závěr špejlí promícháme, aby se obě barvy promíchaly. Silikonové formy na bábovky postavíme na plech, abychom zabezpečili jejich stabilitu a dáme do trouby. Pečeme přibližně 25 minut, dokud špejli zapíchnutou do těsta nevyndáme suchou. Formičky i s plechem vyndáme z trouby a necháme asi tak 10 minut vychladnout. Poté bábovičky opatrně z forem vyklopíme a necháme na mřížce úplně zchladnout.

Bábovičky z kysané smetany jsou vláčné, decentně sladké a připravené po zchladnutí k podávání, i když odležením do druhého dne se jim jednotlivé složky krásně propojí. O to lepší pocit to potom je, když si je stihnete vychutnat i přesto, že spěcháte do práce.

Přeju dobrou chuť! Naďa

Produkty použité v receptu

Doporučujeme s březovým cukrem (xylitolem)

Zanechat odpověď

* Jméno:
* E-mail: (Nepublikováno)
   Webové stránky (Site url withhttp://)
* Komentáře
Typ kódu